Dni Transportu Publicznego 2024 – Warszawski Transport Publiczny

Dni Transportu Publicznego 2024

Serdecznie zapraszamy na najbliższą edycję Dni Transportu Publicznego – to już w weekend 21-22 września!

zaproszenie na dni transportu publicznego 2024

W sobotę 21 września na terenie zajezdni tramwajowej „Żoliborz” (ul. Zgrupowania AK „Kampinos” 10) w godzinach 10:00-16:00 czekać będzie na Was wiele atrakcji.

Miasto Stołeczne Warszawa zaprosi małych i większych konstruktorów na kreatywne zajęcia:

• budowanie, z wykorzystaniem klocków LEGO, własnych modeli autobusów, tramwajów i pociągów, które ożywią miejską makietę,
  • dla najmłodszych strefa z klockami Lego Duplo,
  • konkursy z nagrodami za wierne odwzorowanie wzoru mozaiki Lego oraz za zbudowanie najwyższej konstrukcji na czas.

Zarząd Transportu Miejskiego zaprosi do:

• rozmowy z ekspertami do spraw transportu publicznego,
  • malowania dużych modeli tramwajów i autobusów,
  • kreatywnej strefy na warsztaty ozdabiania toreb,
  • gier rodzinnych,
  • mini sali zabaw dla najmłodszych,
  • strefy relaksu z leżakami i pufami, gdzie będzie można posilić się jabłkami.

W starych kasownikach będzie można skasować bilety okolicznościowe, a ciekawscy usiądą w radiowozie Nadzoru Ruchu.

Tramwaje Warszawskie zorganizują:

• konkursy i loterię dla dzieci,
  • otwarte zawody międzyzakładowe motorniczych.

Miejskie Zakłady Autobusowe przygotują:

• zabawy i animacje dla dzieci, w tym strefę giga klocków i koło fortuny z nagrodami,
  • strefę wyzwań z torem przeszkód w alkogoglach, refleksomierzem oraz precyzjometrem,
  • stanowisko Ośrodka Szkolenia Kierowców,
  • sklep z gadżetami MZA,
  • strefę relaksu z leżakami.

Zainteresowani będą mogli również zobaczyć radiowóz i motocykl Nadzoru Ruchu oraz zabytkowe autobusy.

Metro Warszawskie zaprosi do czterech stref tematycznych:

• informacyjnej, gdzie będzie można uzyskać informacje na temat II i III linii metra,
  • młodego pasażera z grami i zabawami,
  • ratownictwa technicznego – tutaj pracownicy Działu Ochrony Przeciwpożarowej PZP prezentować będą samochód ratownictwa technicznego,
  • relaksu.

W strefie informacyjnej będzie można także zdobyć wejściówek uprawniających do zwiedzania terenu Stacji Techniczno-Postojowej „Kabaty” planowanego na niedzielę 22 września. Pamiętajcie – liczba wejściówek jest ograniczona.

Szybka Kolej Miejska w Warszawie zapewni następujące atrakcje:

• Train Sim World® VR: New York – osoby, którym marzy się poprowadzenie pociągu, będą miały możliwość sprawdzenia jak to jest usiąść za sterami współczesnych składów. Specjalne gogle pozwolą poznać koleje Nowego Jorku, stacje Manhattan oraz The Bronx, bawiąc się za sterami MTA na trasie Harlem Line pomiędzy Grand Central Terminal i North White Plain,
  • monidło z pociągiem (kabina maszynisty) z możliwością zrobienia pamiątkowego zdjęcia przy użyciu aparatu Instax,
  • gry i zabawy.

Na stoisku dostępne będą także wejściówki uprawniających do zwiedzania terenu Bocznicy kolejowej „Warszawa – Wola SKM” planowanego na niedzielę 22 września. Pamiętajcie – liczba wejściówek także tutaj jest ograniczona.

Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie zorganizuje:

• przejazdy zabytkowymi autobusami,
  • ściankę informacyjną z wyświetlaczami, które będzie można programować własne napisy,
  • możliwość nabycia gadżetów i publikacji komunikacyjnych.

Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa zaprosi na przejażdżkę drezyną po terenie zajezdni.

Do zajezdni przy ulicy Zgrupowania AK „Kampinos” 10 dojedziecie specjalnymi liniami obsługiwanymi w większości zabytkowymi pojazdami:

• autobusową DTP (bezpłatna) z Metra Wawrzyszew przez Kasprowicza, Metro Młociny na same DTP
trasa linii autobusowej DTP
  • tramwajową D (bezpłatna) z Tarchomina Kościelnego ulicami Światowida i płk. Kuklińskiego przez przystanek Zajezdnia Żoliborz do Metra Młociny
trasa linii tramwajowej D

Dodatkowo dojazd możliwy będzie standardowymi liniami Warszawskiego Transportu Publicznego (zgodnie z taryfą ZTM):

• do przystanku Zajezdnia Żoliborz:
    • tramwajami – 2 i 6
    • autobusami – 114, 150, 750 i 800
  • do pętli Metro Młociny:
    • metrem – M1
    • tramwajami – 2, 6, 26 i 33
    • autobusami – 103, 114, 150, 156, 184, 203, 210, 250, 409, 511, 750, 800, 850 i Z12

Rower Veturilo z napisem - tymczasowa stacja Veturilo z okazji Dni Transportu Publlicznego

Na terenie zajezdni na jeden dzień Zarząd Dróg Miejskich ustawi tymczasową stację Veturilo.

22 września zapraszamy do zwiedzania Stacji Techniczno-Postojowej „Kabaty” i bocznicy kolejowej „Warszawa – Wola SKM” – wejściówki będzie można otrzymać odpowiednio na stoiskach Metra Warszawskiego i Szybkiej Kolei Miejskiej w sobotę 21 września.

Przypominamy – 22 września to także Dzień bez samochodu – w tym dniu wszystkie podróże z WTP są bezpłatne!

22 września - Dzień bez Samochodu

LOGO DTP 2024png (77 KB)