Mobilny Punkt Poradnictwa ponownie na ulicach Warszawy
Na ulice Warszawy, tak jak w zeszłym roku, wyjechał Mobilny Punkt Poradnictwa czyli autobus, w którym osoby bezdomne otrzymają pomoc od specjalistów z organizacji pozarządowych.
Autobus umożliwia osobom bezdomnym przemieszczanie się pomiędzy schroniskami, noclegowniami, jadłodajniami, ogrzewalniami, punktami pomocy medycznej oraz łaźnią. MPP dociera do dworców kolejowych, miejsc, gdzie przebywają osoby bezdomne, oferując możliwość transportu do placówek, ciepły napój oraz poradnictwo.
Na zlecenie ratusza w autobusie dyżurują streetworkerzy , którzy informują osoby bezdomne o rodzajach i formach pomocy świadczonej przez różne instytucje. Autobus będzie jeździł do końca kwietnia przyszłego roku na trasie:
MPP: DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) 09 – Kijowska – Targowa – J. Zamoyskiego – Grochowska – Zamieniecka – Ostrobramska – Kinowa – al. J. Waszyngtona – al. i most Józefa Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie – al. Prymasa Tysiąclecia – M. Kasprzaka – Wolska – CMENTARZ WOLSKI – Wolska – al. „Solidarności” – al. Jana Pawła II – Stawki – Muranowska – Bonifraterska – Międzyparkowa – Z. Słomińskiego – most Gdański – S. Starzyńskiego – Jagiellońska – Świętych Cyryla i Metodego – Targowa – Kijowska – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) 09
Podczas ostatniego kursu z przystanku DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) 09 ok godz. 17.00 autobus będzie jechał do przystanku OS. MARYWILSKA 02:
DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) 09 – Kijowska – Targowa – al. Zieleniecka – Francuska – Zwycięzców – Wał Miedzeszyński – most Łazienkowski – Solec – Czerniakowska – Bartycka – Gościniec – Polska – Antoniewska – Augustówka – R. Statkowskiego – Gołkowska – św. Bonifacego – al. gen. W. Sikorskiego – Dolina Służewiecka – Puławska – Baletowa – Puławska – W. Rzymowskiego – Marynarska – Żwirki i Wigury – Banacha – Bitwy Warszawskiej 1920 r. – Al. Jerozolimskie – ppłk. M. Sokołowskiego „Grzymały” – Kopińska – Wawelska – A. Krzyckiego – Raszyńska – Al. Jerozolimskie – most i al. Józefa Poniatowskiego – al. Zieleniecka – J. Zamoyskiego – Lubelska – J. Zamoyskiego – Targowa – Kijowska – Targowa – J. Zamoyskiego – Grochowska – Zamieniecka – Ostrobramska – Kinowa – al. J. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – 11 Listopada – św. J. Odrowąża – P. Wysockiego – Marywilska – OS. MARYWILSKA 02
Przejazd linią MPP jest bezpłatny.