Na Bemowie i Mokotowie będą frezować, a na Pradze „posprzątają” po metrze
W weekend, 16-17 listopada, warszawscy drogowcy wymienią nawierzchnię ul. Połczyńskiej i w al. Niepodległości przy ul. Stefana Batorego. Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone także na Pradze, gdzie swoje roboty dokończą tramwajarze.
Drogowcy na Połczyńskiej i w al. Niepodległości
W weekend warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich dokończą wymianę nawierzchni południowej jezdni ul. Połczyńskiej (w kierunku centrum). Nowy asfalt pojawi się na 650-metrowym odcinku od ul. Szeligowskiej do Rotundy. Na czas remontu, od piątku, 15 listopada od godz. 22.00 do poniedziałku, 18 listopada do godz. 4.00, zamknięta dla ruchu będzie południowa jezdnia na odcinku od ul. Lazurowej do ul. Dźwigowej.
Autobusy linii 105, 197, 713, 743 oraz nocnej N52 (tylko w kierunku Browarna/Rondo Daszyńskiego, Gwiaździsta, Cm. Wolski) pojadą objazdem ulicami: Lazurowa – Człuchowska – Powstańców Śląskich. Autobusy linii nocnej N42, jadące w kierunku Dw. Centralnego, będą kursowały ul. Powstańców Śląskich.
Również w weekend drogowcy będą pracowali na skrzyżowaniu al. Niepodległości i Stefana Batorego. Z tego powodu od piątku, 15 listopada od godz. 22.00 do poniedziałku, 18 listopada do godz. 6.00 wyłączona z ruchu będzie wschodnia (w kierunku centrum) jezdnia al. Niepodległości od ul. Rakowieckiej do ul. Stefana Batorego.
Autobusy linii 119, w kierunku pętli Rakowiecka-Sanktuarium, z ul. Rakowieckiej skręcą w al. Niepodległości, następnie w ul. A.J. Madalińskiego, św. Andrzeja Boboli i dojadą do swojej trasy na ul. Rakowieckiej. Dla autobusów linii: 167, 174, 200, N34 i N36, jadących w kierunku centrum, będzie obowiązywała trasa objazdowa biegnąca ulicami: Puławska – L. Waryńskiego – al. Armii Ludowej. Podczas prac zostanie utrzymany ruch tramwajowy.
Tramwajarze na ul. Jagiellońskiej
W weekend tramwajarze dokończą prace związane z usunięciem pozostałości tymczasowego torowiska na ul. Jagiellońskiej, którym jeździły tramwaje w czasie budowy metra na pl. Wileńskim. Od soboty, 16 listopada od godz. 6.00 do poniedziałku, 18 listopada do godz. 4.00 zamknięty będzie wlot ul. św. Cyryla i Metodego. Autobusy linii 509, jadące w kierunku Nowodworów, pojadą prosto ul. Targową do ul. Ratuszowej. W kierunku Gocławia będą kursowały przez pl. gen. J. Hallera i dalej ulicami: Dąbrowszczaków, Inżynierską i Wileńską do ul. Targowej. Linie nocne N14 i N64 (tylko w kierunku Dw. Centralnego) będą jeździły ulicami Inżynierską i Wileńską.