Zgromadzenie i przemarsz w Śródmieściu – zmiany w komunikacji
Na piątek, 29 listopada, na placu Bankowym zaplanowano zgromadzenie publiczne, a później przemarsz śródmiejskimi ulicami do placu Defilad. Tramwaje kursujące ulicą Marszałkowską zostaną skierowane na trasę objazdową biegnącą al. Jana Pawła II. Trasy zmieni także 14 linii autobusowych.
W najbliższy piątek – w związku ze zgromadzeniem publicznym na pl. Bankowym, a następnie przemarszem do pl. Defilad ulicami: Senatorska – Moliera – Trębacka – Krakowskie Przemieście – Królewska – Marszałkowska – w godzinach 10.00-14.00 zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Tramwaje linii 4, 15, 18 i 35 ominą ulicę Marszałkowską al. Niepodległości, ul. T. Chałubińskiego i al. Jana Pawła II.
Na czas zgromadzenia i wyłączenia z ruchu pl. Bankowego, autobusy linii 107, 111, 222 i 520 zostaną skierowane na trasy objazdowe:
107: w kierunku ESPERANTO: KIERBEDZIA -…- pl. S. Małachowskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Kapucyńska – al. Solidarności – gen. W. Andersa -…-ESPERANTO; w kierunku KIERBEDZIA: ESPERANTO -…- al. Solidarności – al. Jana Pawła II – rondo ONZ – Świętokrzyska – Jasna -…- KIERBEDZIA
111: w kierunku ESPERANTO: GOCŁAW -…- Senatorska – Miodowa – Kapucyńska – al. Solidarności – gen. W. Andersa -…- ESPERANTO; w kierunku GOCŁAW: ESPERANTO -…- al. Solidarności – al. Jana Pawła II – rondo ONZ – Świętokrzyska – Nowy Świat -…- GOCŁAW
222: SPARTAŃSKA – … – Miodowa – Senatorska – Wierzbowa – marszałka F. Focha – Moliera – Senatorska – Miodowa – … – SPARTAŃSKA
520: w kierunku PŁOCKA-SZPITAL: MARYSIN -…- Marszałkowska – Królewska – Grzybowska – al. Jana Pawła II – al. Solidarności -…- PŁOCKA-SZPITAL; w kierunku MARYSIN: PŁOCKA-SZPITAL -…- al. Solidarności – al. Jana Pawła II – rondo ONZ – Świętokrzyska – Marszałkowska -…- MARYSIN.
W czasie przemarszu autobusy linii: 102, 105, 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 517, 518 i 520 będą kursowały trasami:
102 i 105: w kierunku PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA i BROWARNA: Grzybowska – al. Jana Pawła II – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Świętokrzyska -…- PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA, BROWARNA; w kierunku MŁYNÓW i OS. GÓRCZEWSKA: OLSZYNKA GROCHOWSKA, BROWARNA -…- Świętokrzyska – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie – al. Jana Pawła II – rondo ONZ – Prosta – Żelazna – Grzybowska -…- MŁYNÓW, OS. GÓRCZEWSKA
107: w kierunku ESPERANTO: KIERBEDZIA -…- Krucza – Al. Jerozolimskie – al. Jana Pawła II – Nowolipki -…- ESPERANTO; w kierunku KIERBEDZIA: ESPERANTO -…- gen. W. Andersa – al. Solidarności – al. Jana Pawła II – Al. Jerozolimskie – Krucza -…- KIERBEDZIA
111: w kierunku ESPERANTO: GOCŁAW -…- Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Dobra – Nowy Zjazd – Wisłostrada – Grodzka – al. Solidarności – gen. W. Andersa -…- ESPERANTO; w kierunku GOCŁAW: ESPERANTO -…- gen. W. Andersa – al. Solidarności – al. Jana Pawła II – Al. Jerozolimskie – rondo gen. Ch. de Gaulle’a -…- GOCŁAW
116 i 503: w kierunku CHOMICZÓWKA i KONWIKTORSKA: WILANÓW, NATOLIN PŁN. -…- Nowy Świat – Świętokrzyska – M. Kopernika – Tamka – Dobra – Nowy Zjazd – Wisłostrada – Grodzka – al. Solidarności – gen. W. Andersa – Świętojerska – Bonifraterska -…- CHOMICZÓWKA, KONWIKTORSKA; w kierunku WILANÓW i NATOLIN PŁN.: CHOMICZÓWKA, KONWIKTORSKA -…- Miodowa – Kapucyńska – al. Solidarności – al. Jana Pawła II – al. Jerozolimskie – rondo gen. Ch. de Gaulle’a -…- WILANÓW, NATOLIN PŁN.
128: w kierunku PL. PIŁSUDSKIEGO: PL. TRZECH KRZYŻY -…- rondo gen. Ch. de Gaulle’a – Nowy Świat – PL.TRZECH KRZYŻY; w kierunku SZCZĘŚLIWICE: PL.TRZECH KRZYŻY -…- Nowy Świat – rondo gen. de Gaulle’a -…- SZCZĘŚLIWICE
175: w kierunku PL. PIŁSUDSKIEGO: Nowy Świat – Świętokrzyska – M. Kopernika – Tamka – Dobra – MARIENSZTAT; w kierunku LOTNISKO CHOPINA: MARIENSZTAT – Dobra – Nowy Zjazd – Wisłostrada – Karowa – Dobra – Tamka – M. Kopernika – Świętokrzyska – Nowy Świat – …- LOTNISKO CHOPINA
178: w kierunku KONWIKTORSKA: PKP URSUS -…- rondo ONZ – al. Jana Pawła II – M. Anielewicza – Świętojerska – Bonifraterska -…- KONWIKTORSKA; w kierunku PKP URSUS: KONWIKTORSKA -…- Miodowa – Kapucyńska – al. Solidarności – al. Jana Pawła II – rondo ONZ -…- PKP URSUS
180: w kierunku CHOMICZÓWKA: WILANÓW -…- Nowy Świat – Świętokrzyska – M. Kopernika – Tamka – Dobra – Nowy Zjazd – Wisłostrada – Grodzka – al. Solidarności – gen. W. Andersa – Nowolipki – L. Zamenhofa – M. Anielewicza -…- CHOMICZÓWKA; w kierunku WILANÓW: CHOMICZÓWKA -…- Miodowa – Kapucyńska – al. Solidarności – al. Jana Pawła II – al. Jerozolimskie – rondo gen. Ch. de Gaulle’a -…- WILANÓW
222: w kierunku BIELAŃSKA: SPARTAŃSKA -…- Nowy Świat – Świętokrzyska – Jasna – JASNA; w kierunku SPARTAŃSKA: JASNA – Jasna – Zgoda – Bracka – Krucza – Al. Jerozolimskie – rondo gen. Ch. de Gaulle’a -…- SPARTAŃSKA
517: w kierunku CENTRUM: URSUS-NIEDŹWIADEK -…- EMILII PLATER; w kierunku URSUS-NIEDŹWIADEK: EMILII PLATER – Emilii Plater – Al. Jerozolimskie -…- URSUS-NIEDŹWIADEK
518: w kierunku NOWODWORY: ESPERANTO – M. Anielewicza – Świętojerska – Bonifraterska -…- NOWODWORY; w kierunku PL. TRZECH KRZYŻY: NOWODWORY -…- Miodowa – Kapucyńska – al. Solidarności – Leszno – Okopowa – M. Anielewicza – ESPERANTO
520: w kierunku PŁOCKA-SZPITAL: MARYSIN -…- rondo R. Dmowskiego: Al. Jerozolimskie – al. Jana Pawła II – al. Solidarności -…- PŁOCKA-SZPITAL; w kierunku MARYSIN: PŁOCKA-SZPITAL -…- al. Solidarności – Jana Pawła II – Al. Jerozolimskie – Marszałkowska -…- MARYSIN.
W czasie wyłączenia z ruchu ul. Marszałkowskiej na odcinku Królewska – rondo R. Dmowskiego dla autobusów linii 178, 517 i 520 będą obowiązywały trasy:
178: w kierunku KONWIKTORSKA: PKP URSUS -…- rondo ONZ – al. Jana Pawła II – Grzybowska – Królewska – Krakowskie Przedmieście -…- KONWIKTORSKA; w kierunku PKP URSUS: KONWIKTORSKA -…- Krakowskie Przedmieście – Królewska – Grzybowska – pl. Grzybowski – Twarda – Emilii Plater – Świętokrzyska -…- PKP URSUS
517: w kierunku CENTRUM: URSUS-NIEDŹWIADEK -…- EMILII PLATER; w kierunku URSUS-NIEDŹWIADEK: EMILII PLATER – Emilii Plater – Al. Jerozolimskie -…- URSUS-NIEDŹWIADEK
520: w kierunku PŁOCKA-SZPITAL: MARYSIN -…- rondo R Dmowskiego – Al. Jerozolimskie – al. Jana Pawła II – Grzybowska – Królewska – Marszałkowska -…- PŁOCKA-SZPITAL; w kierunku MARYSIN: PŁOCKA-SZPITAL -…- Marszałkowska – Królewska – Grzybowska – al. Jana Pawła II – Al. Jerozolimskie – Marszałkowska -…- MARYSIN.
Szczegółowe informacje o zmianach w komunikacji są dostępne TUTAJ