Prace na kolejowej linii otwockiej
Od 26 marca do 14 kwietnia pociągi linii S1 oraz R7 pomiędzy przystankami Warszawa Falenica i Warszawa Wawer jeżdżą po jednym torze. Pasażerowie mogą skorzystać z zastępczej linii autobusowej ZR7.
Prace związane są z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Część pociągów linii S1 została skrócona do stacji Warszawa Wschodnia i Warszawa Falenica lub przystanku Warszawa Międzylesie. W tym czasie będą jeździły autobusy uruchomionej przez Koleje Mazowieckie linii zastępczej ZR7. Autobusy pojadą trasą:
ZR7: WIATRACZNA – Grochowska – Płowiecka – Błękitna – Widoczna (powrót Widoczna) – Patriotów (jezdnia zachodnia) – Marszałka Józefa Piłsudskiego – Hugona Kołłątaja – Stanisława Staszica – Powstańców Warszawy – Orla – ORLA (powrót: Orla, Świderska).
Przystankiem granicznym pomiędzy I i II strefą jest WĄSKA.
Honorowanie biletów
Bilety ZTM (wszystkich rodzajów) są honorowane w pociągach KM na odcinku Warszawa Zachodnia – Śródborów oraz w autobusach zastępczej komunikacji linii ZR7, uruchamianych przez KM, na całej trasie.
Bilety ZTM wydane na II strefę zachowują ważność w autobusach linii ZR7 na odcinku WĄSKA – PKP FALENICA.
Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 26.03. godz. 08:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.
Bilety Kolei Mazowieckich (wszystkich rodzajów, do odpowiednich stacji lub sieciowe) są honorowane w:
- w pociągach SKM linii S1 na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia
- w autobusach linii: 115, 119, 125, 142, 161, 213, 219, 305, 521, 523, 525, 702 – na całej trasie, oraz w autobusach i tramwajach kursujących ciągami pokrywającymi się z trasą ww. linii
- w autobusach i tramwajach kursujących ciągami ulic:
- Wiatraczna – al. Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego –
Al. Jerozolimskie – pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie/Grójecka – Kopińska – Dw. Zachodni, - Rondo Daszyńskiego – Towarowa – Pl. Zawiszy,
- Rondo ONZ – al. Jana Pawła II – Dw. Centralny,
- Metro Świętokrzyska – Marszałkowska – Waryńskiego / Marszałkowska – Nowowiejska – Metro Politechnika
- Wiatraczna – al. Waszyngtona – aleja i most Poniatowskiego –
- w linii metra M1 na odcinku Świętokrzyska – Politechnika oraz M2 na odcinku Stadion Narodowy – Rondo Daszyńskiego.