Odnawiają nawierzchnię na Trakcie Lubelskim – zmiany w komunikacji
Autobusy linii dziennych 142, 219, 305 i 702 – od 31 maja br. – oraz nocnych N22 i N72 – od nocy z 30 na 31 maja br. – kursują trasami objazdowymi. Uruchomiono zastępczą linię autobusową Z42 (PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA – KLIMONTOWSKA), a kursowanie nocnej linii autobusowej N75 zostało zawieszone. Zmiany są spowodowane odtwarzaniem nawierzchni na Trakcie Lubelskim.
Rozpoczął się kolejny etap prac polegających na odtwarzaniu nawierzchni Traktu Lubelskiego. Wraz z otwarciem dla ruchu kołowego odcinka Traktu Lubelskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Zwoleńską, został zamknięty odcinek pomiędzy Kadetów/Lucerny a Klimontowską.
Autobusy linii 142, 219, 305, 702, N22 i N72 zostały skierowane na trasy objazdowe.
Od 31 maja autobusy linii 142, 219, 305 i 702 kursują trasami:
- 142, 702 – od ronda na skrzyżowaniu ulic Wał Miedzeszyński/Trakt Lubelski – Trakt Lubelski – Lucerny – Widoczna – Płowiecka i dalej trasami podstawowymi
- 219 – MOTYLKOWA – […] – Juhasów – Borków – Trakt Lubelski – OŚRODEK SZKOLENIOWY
- 305 – MIĘDZYLESIE – al. Dzieci Polskich – Żegańska – Zwoleńska – Mrówcza – Lucerny – Widoczna – Błękitna – Floriana – Trakt Lubelski – Płowiecka – […] – STRUSIA.
Uwaga! Dodatkowo, wybrane kursy linii autobusowej 305 zostały skierowane na trasę: MIĘDZYLESIE – al. Dzieci Polskich – Żegańska – Zwoleńska – Mrówcza – Lucerny – Widoczna – Błękitna – Floriana – Trakt Lubelski – Płowiecka – […] – STRUSIA.
W kierunku pętli MIĘDZYLESIE autobusy linii 305 (we wszystkich kursach) nie podjeżdżają do pętli KLIMONTOWSKA i MOTYLKOWA. Kursują ulicą Widoczną i Patriotów (wzdłuż torów kolejowych); przebieg trasy: STRUSIA – […] – Płowiecka – Widoczna – Patriotów – Zwoleńska – Żegańska – […] – MIĘDZYLESIE.
Zastępcza linia autobusowa Z42 kursuje trasą: PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA – Chłopickiego – pl. Szembeka – Grochowska – Płowiecka – rondo Mościckiego – Płowiecka – Trakt Lubelski – KLIMONTOWSKA.
Nocne linie autobusowe N22 i N72 – od nocy z 30 na 31 maja – zostały skierowane na trasy:
- N72 – od skrzyżowania ulic Meissnera/Fieldorfa/Jugosłowiańska – DW. CENTRALNY – […] – Fieldorfa – Umińskiego – Bora-Komorowskiego – al. Wieniawy-Długoszewskiego – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – Wał Miedzeszyński – Bysławska – FALENICA
- N22 – od skrzyżowania ulic Meissnera/Fieldorfa/Jugosłowiańska – DW. CENTRALNY – […] – Fieldorfa – Umińskiego – Bora-Komorowskiego – al. Wieniawy-Długoszewskiego – rondo Mościckiego – Płowiecka – Błękitna – Widoczna – Patriotów – Walcownicza – Petunii – Techniczna – Złotej Jesieni – Podkowy – ALEKSANDRÓW.
Uwaga! Wybrane kursy nocnej linii autobusowej N22 zostały skierowane na trasę: DW. CENTRALNY – […] – Widoczna – Patriotów – Panny Wodnej – Zasadowa – Przewodowa – Patriotów – Walcownicza – […] – ALEKSANDRÓW.
Kursowanie autobusowej linii nocnej N75 zostało zawieszone.
Jednocześnie uruchomiono przystanek zastępczy KLIMONTOWSKA 51, zlokalizowany przy Trakcie Lubelskim na tymczasowej pętli, położonej za skrzyżowaniem z ulicą Klimontowską. Przystanek obowiązuje jako końcowy dla linii Z42 oraz jako stały dla linii 305.
Zmienione trasy będą obowiązywały do odwołania.