Zaplanuj weekend z T
W sobotę, 7 czerwca – po raz pierwszy w tym sezonie – na stołeczne tory wyjechała linia T. Zabytkowy tramwaj wyrusza z placu Narutowicza, jedzie mostem Śląsko-Dąbrowskim na Pragę i wraca na Ochotę mostem Gdańskim.
Przejażdżka potrwa około godziny, a tramwaj jeździ trasą: Pl. Narutowicza – Grójecka – pl. Zawiszy – Towarowa – Okopowa – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Jagiellońska – rondo Starzyńskiego – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – Międzyparkowa – Andersa – pl. Bankowy – Marszałkowska – pl. Konstytucji – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – pl. Politechniki – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – Pl. Narutowicza.
Od 7 czerwca do 28 września wagony będą kursowały w soboty i niedziele oraz dodatkowo: 19 czerwca (Boże Ciało), 20 czerwca (piątek, obowiązuje sobotni rozkład jazdy) i 15 sierpnia (piątek, obowiązuje świąteczny rozkład jazdy).
Od 7 do 22 czerwca oraz od 6 do 28 września linię będzie obsługiwał wagon promocyjny – kursy co 1,5 godziny, odjazdy z pętli na pl. Narutowicza o godz.: 11.00, 12.30, 14.00, 15.30 i 17.00. Od 28 czerwca do 31 sierpnia dołączą do niego dwa wagony zabytkowe – częstotliwość kursowania linii wzrośnie do 30 min, a pasażerowie będą mogli skorzystać ze specjalnych kursów z przewodnikiem, opowiadającym o historii Warszawy (odjazdy z pętli o godz.: 12.00, 13.30, 15.00 i 16.30).
W tramwajach linii T są honorowane wszystkie bilety z taryfy ZTM. Obsługa wagonów – członkowie Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej – przystawia na biletach jednorazowych przesiadkowych (75- i 90-minutowych) oraz czasowych (20-minutowych) specjalną pieczątkę. Bilety okresowe (dobowe, weekendowe, 30- i 90-dniowe) należy wcześniej skasować (aktywować kartę) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub bramce metra.