„Wianki nad Wisłą 2014” – po imprezie dodatkowe metro, tramwaje i autobusy
Więcej pociągów metra, dodatkowe tramwaje na liniach 1, 26, 78 i autobusy na linii 509 oraz specjalna linia autobusowa 903 łącząca al. Solidarności z Bródnem-Podgrodziem. Zarząd Transportu Miejskiego – w nocy z 21 na 22 czerwca br., po zakończeniu „Wianków nad Wisłą” – wprowadzi specjalną organizację komunikacji miejskiej ułatwiającą powrót do domów.
Po wiankach
Po zakończeniu imprezy – w miarę potrzeb i zainteresowania komunikacją miejską – zostaną uruchomione dodatkowe pociągi metra, tramwaje i autobusy.
Dodatkowe tramwaje będą obsługiwały linie:
- 1 – na trasach skróconych most Gdański – Banacha i most Gdański – Annopol
- 26 – na trasie skróconej pl. Bankowy – Os. Górczewska
- 78 – na trasie skróconej most Gdański – Nowe Bemowo.
Linia autobusowa 509 będzie realizowała dodatkowe kursy na trasach skróconych: rondo Starzyńskiego – Gocław oraz Dw. Wileński – Nowodwory. Zostanie także uruchomiona specjalna linia autobusowa 903 kursująca na trasie: al. Solidarności – Radzymińska – Trocka – Borzymowska – św. Wincentego – Kondratowicza – Chodecka – Bródno-Podgrodzie.
Bez autobusów na moście Śląsko-Dąbrowskim
W nocy z 21 na 22 czerwca, od około północy do około godziny 1.00, ze względów bezpieczeństwa autobusy nie będą kursowały mostem Śląsko-Dąbrowskim. Autobusy linii N11, N21, N61 i N71 zostaną skierowane na trasy objazdowe biegnące mostem Świętokrzyskim:
- N11, N61 w kierunku pętli SKARBKA Z GÓR, STRUGA – od skrzyżowania al. Solidarności/Bielańska: Bielańska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei i dalej swoimi trasami; w kierunku pętli DW.CENTRALNY – od skrzyżowania Jagiellońska/Kłopotowskiego: Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska i dalej swoją trasą
- N21, N71 w kierunku pętli STARA MIŁOSNA, WOLA GRZYBOWSKA – od skrzyżowania al. Solidarności/Bielańska: Bielańska – Wierzbowa – pl. Piłsudskiego – Królewska – Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Okrzei i dalej swoimi trasami; w kierunku pętli DW.CENTRALNY – od skrzyżowania Jagiellońska/Kłopotowskiego: Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – Grzybowska – al. Jana Pawła II i dalej swoją trasą.
Przed wiankami
W sobotę – około godziny 17.30 – zostanie zamknięta dla ruchu kołowego Wisłostrada na odcinku ulica Krasińskiego – most Śląsko-Dąbrowski. Autobusy linii 118 i 185 – od około godziny 17.30 do końca kursowania – będą jeździły trasami objazdowymi:
- 118 w kierunku pętli METRO POLITECHNIKA – od pl. Wilsona: Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – al. Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie i dalej swoją trasą; w kierunku pętli BRÓDNO-PODGRODZIE – od skrzyżowania Dobra/Zajęcza: Zajęcza – Topiel – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska – Miodowa – Bonifraterska – Muranowska – Andersa – Mickiewicza – Krasińskiego – Wybrzeże Gdyńskie i dalej swoją trasą
- 185 w kierunku pętli URSYNÓW ZACH. – od pl. Wilsona: Mickiewicza – Andersa – Muranowska – Bonifraterska – Miodowa – Senatorska – Nowy Przejazd – al. Solidarności – Nowy Zjazd – Wybrzeże Kościuszkowskie i dalej swoją trasą; w kierunku pętli GWIAŹDZISTA – od skrzyżowania Solec/Ludna: Ludna – Solec – Dobra – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Królewska – pl. Piłsudskiego – Focha – Moliera – Senatorska – Miodowa – Bonifraterska – Muranowska – Andersa – Mickiewicza i dalej swoją trasą.
Zapraszamy nad Wisłę!