Ulica Powstańców Śląskich otwarta – zmiany w komunikacji
Autobusy linii dziennych E-2, 122, 129 i 171 – od 3 kwietnia br. – i autobusy linii nocnych N01, N45 i N95 – od nocy z 2 na 3 kwietnia br. – kursują na Bemowie trasami podstawowymi. Od 8 kwietnia br. tramwaje linii 28 obsługują trasę DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) – OS. GÓRCZEWSKA. Zmiany były możliwe dzięki zakończeniu przebudowy wschodniej jezdni ulicy Powstańców Śląskich.
Autobusy linii dziennych E-2, 122, 129 i 171 – od 3 kwietnia – i linii nocnych N01, N45 i N95 – od nocy z 2 na 3 kwietnia – wróciły na trasy podstawowe sprzed przebudowy ul. Powstańców Śląskich:
- E-2 NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – … – WILANÓW
- 122 GWIAŹDZISTA – … – Żołnierzy Wyklętych – Wrocławska – Radiowa – Kaliskiego – … – OS. GÓRCZEWSKA
- 129 KOŁO – … – Strąkowa – Powstańców Śląskich – Dźwigowa – … – PKP URSUS
- 171 NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Piastów Śląskich – Żołnierzy Wyklętych – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – Górczewska – … – TORWAR
- N01 NOWODWORY – … – Powstańców Śląskich – Wrocławska – Radiowa – Powstańców Śląskich – … – URSYNÓW PŁN.
- N45 DW. CENTRALNY – … – Dywizjonu 303 – Radiowa – Kaliskiego – … – KAROLIN
- N95 DW. CENTRALNY – … – Dywizjonu 303 – Radiowa – Kaliskiego – … – OS. GÓRCZEWSKA.
Od 8 kwietnia dla tramwajów linii 28 obowiązuje trasa: DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) – Kijowska – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – al. Jana Pawła II – pl. Grunwaldzki – Broniewskiego – al. Reymonta – Powstańców Śląskich – Górczewska – OS. GÓRCZEWSKA.
W dni powszednie tramwaje kursują z częstotliwością: co 10 minut w godzinach szczytu komunikacyjnego, co 15 minut poza szczytem i co 20 minut rano i wieczorem. W soboty i niedziele, w ciągu dnia podjadą na przystanki co 15 minut.